pablonet
pablonet dd
Oferta Portfolio Blog Kontakt
WSTECZ

Różnica między portalem internetowym, a stroną internetową

Portal internetowy, strona www lub strona internetowa, serwis internetowy, wizytówka, portal społecznosciowy...

Jest tak wiele nazw różnych stron, które sie pojawiają w internecie... dla wiekszości z nas strona to po prostu strona, nie widzimy większych różnic. A jednak różnice są i przejawiają się w wielkości, treści przekazywanych, usług oferowanych. Nasz zespół najczęściej wykonuje portale internetowe lub strony internetowe i te dwa rodzaje stron chcielibyśmy dziś porównać.

Co to jest strona internetowa?

Odnajdziemy ją z łatwością pod konktretną domeną. Wyjściowym punktem strony internetowej jest zwykle Home page. Tutaj znajdują się zebrane informacje, linki do podstron oraz linki do innych podobnych stron. Innymi podstronami, które zwykle znajdują się na typowej stronie internetowej to są np. Oferta, O nas, Kontakt, Galeria. Są także różne rodzaje stron internetowych, np. strony firmowe, wizytówki.

Użytkownik, który wchodzi na stronę internetową nie musi się logować na konto aby otrzymac wszystkie informacje, które zawiera strona. Zawartość strony jest taka sama dla wszystkich użytkowników.

Co to jest portal internetowy?

Portal internetowy jest to bardzo rozbudowana i posiadajaca zaawansowane funkcjonalności strona internetowa. Portal internetowy może mieć charakter informacyjny, gdzie znajdziemy codzienne wiadomości, aktualności ze świata czy kraju, informację o pogodzie. Portale takie często udostepniaja mailboxy. Najpopularniejszymi portalami tego typu jest np. Wirtualna Polska, Onet czy Interia.

Są także portale tematyczne, które zrzeszają ludzi zainteresowanych konkretnym tematem. Mogą to być portale o tematyce budowlanej, portale dotyczące podróży czy np. portale z rezerwacjami. Wchodząc na portal internetowy mamy dostęp do aktualności, artykułów. Użytkownicy mogą również zarejestrować się i utwożyc swoje konto, przez które otrzymują dostep do szerszej inforamcji, do ofert promocyjnych.

Tworząc taki portal internetowy musimy brać pod uwagę jego użyteczność. Głównym celem każdego portalu internetowego jest to aby użytkownicy mogli łatwo i szybko odneleżć  to co ich interesuje. Czyli UŻYTECZNOŚĆ wychodzi tutaj na pierwszy plan.

Każda strona internetowa oczywiście również musi być użyteczna, ale biorąc pod uwagę wielkość stron internetowych, a portali internetowych to stworzenie użytecznego portalu internetowego jest zadaniem bardziej wymagającym.

Od strony zaplecza czyli administratora portalu internetowego, również wymagana jest użyteczność, a ponad to FUNKCJONALOŚĆ serwisu.

Nasz zespół ma duże doświadczenie w projektowaniu portali internetowych, doskonale wiemy na co zwrócić uwagę podczas projektowania szaty graficznej,każdy nasz portal jest UŻYTECZNY i FUNKCJONALNY.

Jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem swojej strony internetowej (firmowej lub wizytówki) lub portalu internetowego - zapraszamy do kontaktu z nami !

WSTECZ
Skontaktuj się z nami
NAPISZ LUB ZADZWOŃ
Odległość nie ma dla nas znaczenia
W czym możemy Ci pomóc?
Wypełnij formularz aby otrzymać szybką wycenę Twojego projektu
Dziękujemy! Wiadomość jest już w naszej skrzynce :)
© PABLONET WEBDESIGN 2008-2019