pablonet
pablonet dd
Oferta Portfolio Blog Kontakt
WSTECZ

Autorski CMS czy platforma open source

Zaczynasz działalność w e-biznesie? Bądź niezależny. Postaw na autorskie rozwiązanie CMS i zapomnij o gotowych platformach open source. Nawet jeśli teraz nic Ci to nie mówi, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się, dlaczego autorski CMS na stronie / sklepie www jest o wiele bardziej korzystny w prowadzeniu działalności.

 

Potrzebujesz stronę www lub sklep internetowy. Zgłaszasz się do agencji reklamowej, aby przygotowała dla Ciebie projekt witryny. W każdej agencji otrzymujesz różne propozycje cenowe, a także propozycje rozwiązań systemowych. Nie wiesz jednak na dobrą sprawę, czym różni się CMS od popularnych platform open source. Pablonet już spieszy z wyjaśnieniami.

Co to jest autorski CMS?

CMS (Content Management System) to skrót oznaczający w dosłownym tłumaczeniu system zarządzania treścią na stronach publikowanych w internecie. Tłumacząc krótko: autorski CMS jest oprogramowaniem w całości przygotowanym przez agencję interaktywną na potrzeby konkretnego rozwiązania.

 

Wyobraź sobie: zakładasz sklep internetowy. Zależy Ci, aby strona zawierała różnego rodzaju udogodnienia dla klienta. Mając autorski CMS, możemy stale wprowadzać zmiany, aby dostosować stronę do wygody potencjalnego klienta. Użytkownicy z pewnością to docenią, a ich zadowolenie przełoży się na wysoką sprzedaż produktów lub usług.

Co to są platformy open source?

Open source oznacza otwarte oprogramowanie. Jego idea polega na tym, że każdy może bezpłatnie skorzystać z legalnego kodu, na którym można postawić każdą stronę lub sklep www. Problem polega na tym, że niektóre aplikacje i moduły, które mają służyć ulepszeniu funkcjonalności czy bezpieczeństwa strony, mimo że zostały napisane na licencji open source, są płatne.

Nie ma niczego za darmo. Płatne jest również wdrożenie takiego kodu. Wymaga to przynajmniej średniej znajomości języków takich jak HTML/CSS oraz PHP. Specjalistyczna wiedza osoby, która specjalizuje się w platformach open source (Wordpress, Joomla, Drupal, PrestaShop, Magento itd.) kosztuje nie mało. Nie masz więc co liczyć, że obniżysz koszta wdrożenia strony www / sklepu www.

WSTECZ
Skontaktuj się z nami
NAPISZ LUB ZADZWOŃ
Odległość nie ma dla nas znaczenia
W czym możemy Ci pomóc?
Wypełnij formularz aby otrzymać szybką wycenę Twojego projektu
Dziękujemy! Wiadomość jest już w naszej skrzynce :)
© PABLONET WEBDESIGN 2008-2019